Objednávky Vám doručíme ZDARMA nebo od 59 Kč, více zde

Eltrinex V12Pro digitální záznamník

Kód: 823168Prodejní číslo: 8570000002301
|
Výrobce: Eltrinex
5 100 Kč
4 215 Kč bez DPH
Záruka: 24 měsíců (IČ 24 měsíců)
1 ks zboží je připraven v centrálním skladu ihned k odeslání. Na aktuální stav dostupnosti se informujte.K odeslání na dotaz 
(1 ks)
Můžeme doručit do: 02.06.2023
Prodloužení záruky
Pojištění proti krádeži a rozbití
Digitální diktafon se špičkovou kvalitou záznamu a nadstandardní výbavou. Paměť 12 GB pro audio záznam v kvalitě až 48kHz, 24bit Stereo Linear PCM. Max. délka záznamu: 6993 hodin. Vícesměrový stereo-mikrofon s možností konfigurace. Hlasový průvodce (v češtině). Široká škála funkcí.
Popis
Parametry
Diskuze
Hodnocení
Detailní popis produktu

Eltrinex V12Pro digitální záznamník

Digitální diktafon se špičkovou kvalitou záznamu a nadstandardní výbavou. Paměť 12 GB pro audio záznam v kvalitě až 48kHz, 24bit Stereo Linear PCM. Max. délka záznamu: 6993 hodin. Vícesměrový stereo-mikrofon s možností konfigurace. Hlasový průvodce (v češtině). Široká škála funkcí.

 

 

Eltrinex V12Pro patří k nejvyšší třídě v segmentu digitálních diktafonů. Hlavní důraz je kladen na precizní kvalitu záznamu, která je zajištěna využitím kvalitních mikrofonů (s velmi nízkou hladinou šumu), umístěných směrově pro zachycení prostoru s reálným stereo efektem. Vyniká také snadnou a rychlou obsluhou, jež je zajištěna kompletní lokalizací (menu v českém jazyce) a hlasovým instruktážním průvodcem pro začátečníky, případně nevidomé uživatele.

 

Připraveno i pro nevidomé uživatele

Diktafon je k dispozici ve dvou distribucích, které se liší použitým firmware. Jedná se o model standardní, určený pro běžné uživatele a dále o verzi označenou jako BF. Tato verze je specializována pro nevidomé a slabozraké uživatele, disponuje výrazně rozsáhlejším hlasovým průvodcem (k dispozici je celkem 5 hlasů - dva české mužské, dva české ženské a jeden slovenský ženský). Veškeré operace jsou uzpůsobeny tak, aby je bylo možno vykonat i bez použití displeje. Design zařízení je intuitivní a jednotlivá tlačítka lze snadno rozlišit hmatem. Verze BF také obsahuje navíc rychlomanuál v braillově písmu. Na vývoji obou verzí firmware výrobce i nadále pracuje a pravidelně tak přibývají nové funkce, případně se zjednudušuje ovládání. Hlasový průvodce diktafonu je vybaven vysoce kvalitními syntetickými hlasy společnosti SpeechTech

 

Paměť 12 GB pro dlouhý záznam

Nadstandardní kapacita paměti zajišťuje dostatek prostoru pro uložení záznamů i v nejvyšší dostupné kvalitě (bez nutnosti ztrátové komprese). Při využití módu SLP (optimalizovaný pro záznam hlasu) pak je možno do paměti uložit až 6993 hodin záznamu. Velikost paměti je možno dále rozšířit využitím MicroSD karty. Délka záznamu je podpořena také dlouhou výdrží baterie - až 47 hodin provozu (měřeno v módu SLP).

 

Záznam 48kHz, 24bit, stereo

Pro zachování vysoké kvality zvuku je diktafon V12Pro schopen ukládat záznam s vzorkováním až 48kHz, 24bit ve dvou kanálech (stereo). Parametricky tak převyšuje i standard Audio CD, který nabízí pouze 44.1kHz, 16bit, stereo. Dojem z nahrávky se proto ještě více blíží reálnému poslechu živé produkce. Mimo integrovaných mikrofonů je k dispozici také záznam z externího mikrofonu (mikrofonní vstup) nebo z jiného zdroje za pomoci linkového vstupu (line-in). Pro vyladění kvality nahrávky je možno nastavit také citlivost mikrofonu nebo linkového vstupu (na pěti úrovních) a volit mezi módem pro meeting (prostorový záznam) a interview (směrový záznam). Sílu vstupního signálu je možno vizuálně kontrolovat pomocí dvou indikátorů na displeji.

 

Automatické vyvážení dynamiky

Záznamový mechanismus dokáže intuitivně vyvážit sílu vstupního signálu tak, aby nedošlo k přebuzení nebo naopak neslyšitelnosti slabších zdrojů zvuku. Diktafon proto umožňuje zaznamenat například i meeting ve velké místnosti, aniž by došlo k znatelné disproporci v hlasitosti jednotlivých účastníků. Bez problémů také zajistí záznam velmi hlasitých situací (rockové koncerty, hudební zkušebna atp.) bez jakéhokoli znatelného zkreslení. Automatické vyvážení dynamiky je možno v případě potřeby deaktivovat.

 

Lokalizace, hlasový průvodce

Velmi snadná obsluha bez nutnosti studování manuálu je zajištěna plnou lokalizací menu přístroje (v českém jazyce) a doplněna hlasovým průvodcem (taktéž v češtině) s vysvětlením jednotlivých položek menu. Hlasitost hlasového průvodce je možno nastavit.

 

Aktivace jedním tlačítkem

Díky vlastnosti označované jako One-touch-recording (tzn. záznam jedním tlačítkem) je možno přístroj okamžitě aktivovat do režimu nahrávání - a to i za předpokladu, že je v danou chvíli vypnutý. Tato vlastnost získává na významu zejména při nutnosti rychlého pořízení záznamu v hektických situacích. Start záznamu je pak ohlášen signálem dvojitého pípnutí, což umožňuje obsluhu bez nutnosti kontrolovat stav na displeji. S pomocí funkce rychlé kontroly nahrávky je pak možno jedním stisknutím tlačítka záznam ukončit a současně ihned přehrát.

 

Střih a editace

Záznamy je možno zpracovat přímo v diktafonu, bez využití PC. Mimo funkce střihu (rozdělení záznamu na více částí) je možno také záznamy navazovat (prodloužení nahrávky o nový záznam), případně přepisovat části záznamů.

 

Audio popisky

Pro přehlednější orientaci v záznamech je možno ke každé nahrávce připojit tzv. audio popisku. Tato funkce dovoluje namluvit vlastní komentář k pořízenému záznamu a automaticky jej napojit na jeho začátek. Při procházení záznamů tak vždy nejprve zazní tento identifikační komentář a není nutné procházet celý soubor.

 

Automatické dělení

Pro snadnější orientaci v delších záznamech je možno využít funkci automatického dělení po uplynutí stanoveného intervalu. Větší množství menších souborů zajišťuje mimo lepší přehlednosti a orientace také vyšší bezpečnost (průběžné ukládání). Diktafon také disponuje bezpečnostní ochranou ve formě automatického uložení nahrávky těsně předtím, než dojde k úplnému vybití baterie.

 

Ochrana před smazáním a obnovení souborů

U důležitých nahrávek je možno nastavit ochranný režim a tím předejít jejich nechtěnému smazání. Pokud funkce není využita a záznam je omylem vymazán, je možno jej s využitím k tomu určené funkce zpětně obnovit.

Časovač (timer)

K vytvoření záznamu i v nepřítomnosti obsluhy slouží funkce časovače s nastavitelným časem pro spuštění záznamu a jeho délkou. Časovač je možno využít také pro předem nastavenou aktivaci přehrávání, kdy může sloužit jako zvukový diář nebo budík. Nastavení časovače lze navolit na určené datum a čas i na konkrétní den v týdnu.

 

Audio knihy - funkce resume

Zařízení je vhodné také k poslechu tzv. audio knih, zejména díky funkci resume, tedy schopnosti zapamatování místa, kde bylo přehrávání ukončeno. Po opětovném zapnutí diktafonu pak přehrávání pokračuje v místě posledního přerušení.

Skrytý záznam

Při aktivaci funkce utajeného záznamu diktafon nejeví při nahrávání žádné známky činnosti a záznam je ukládán do speciální skryté složky, která je navíc chráněna před smazáním.

 

Odposlech ve sluchátkách

Probíhající záznam, či jen aktuální zvukový prostor kolem diktafonu je možno v reálném čase odposlouchávat ve sluchátkách. Funkce je užitečná zejména pro lepší přehled uživatele při pořizování záznamu (okamžitá představa o kvalitě, stavu a hlasitosti záznamu).

 

Hlasem řízený záznam

Funkce automatické aktivace hlasem slouží zejména k úspoře místa v paměti a k vytvoření kompaktnějšího záznamu u delších konferencí a meetingů s častými prodlevami. V případě, kdy není v prostoru zachycen žádný zvukový zdroj, přepne se diktafon do režimu StandBy a záznam je přerušen. Jakmile je zdroj zvuku zachycen (např. řečník promluví), aktivuje se automaticky záznam.

 

Frekvenční filtry

Na záznam je možno aplikovat frekvenční filtry pro dodatečnou úpravu zvuku. K dispozici je filtr LCF (seříznutí nízkých frekvencí) a VOC (hlasový filtr).

 

Volba rychlosti přehrávání

Přehrávání záznamů je možno mimo standardní rychlosti provádět také zrychleně a zpomaleně. Zejména zpomalené přehrávání je vhodné například pro přepis nahrávky do tištěné formy.

 

Dlouhý záznam s napájením z USB

Pro velmi dlouhé záznamy je možno diktafon mimo baterií napájet také přímo z USB. Předejde se tak riziku vybití baterií v průběhu zaznamenávané akce.

 

Standardní funkce

Nechybí samozřejmě ani běžně dostupné funkce jako opakované přehrávání (i sekvenční, tedy opakování vymezeného bloku v záznamu), náhodné přehrávání, nastavení ekvalizérů atp.Indexace
Do záznamů je možno vkládat vlastní indexy (záložky) a to buď přímo při nahrávání nebo posléze při zpětném poslechu. Díky této funkci lze snadno označit důležitá místa pro jejich následné jednoduché dohledání.

Alarm

Časované upozornění ve stanovený čas. Upozornění lze volit mezi přehráváním MP3, nahrávky nebo libovolné stanice FM rádia.

 

FM Rádio

Diktafon disponuje integrovaným FM rádiem s možností automatického ladění, poslechu a pořizování záznamů. Rádio lze také využít jako zdroj zvuku pro funkci alarm.

 

Praktické využití

Pro pohodlné využití v terénu je na spodní části diktafonu objímka k upevnění na stativ - lze tak částečně eliminovat mikrootřesy v záznamové lokalitě případně přesněji nastavit směrování mikrofonů. Využití stativu je vhodné také při záznamech v přírodě, kdy zamezí kontaktu diktafonu se zemí a předejde tak jeho znečištění. Součástí výbavy jsou mimo jiné ochranné molitanové návleky na mikrofony, sloužící k eliminaci ruchů při záznamu v silném větru.

 

Audio manuál

V zařízení je dále k dispozici namluvený návod k použití rozdělený přehledně do kapitol. Není proto nutné s sebou nosit tištěný manuál, v případě potřeby stačí pouze přehrát krátké informační sdělení, vysvětlující danou funkci.

 

Součásti balení

Diktafon V12Pro, molitanové návleky na mikrofony, sluchátka, USB kabel, line-in kabel, 2x AAA baterie, cestovní stativ, český manuál

 

Technické specifikace


Displej: grafický, podsvícený, 1.4"
Formát záznamu: MP3, WAV (4 kbps/5 kHz ~ 2304kbps / 48.1 kHz)
Podporované formáty: MPEG 1/2/2.5 LAYER3/WMA/Linear PCM
Přehrávání hudby: MP3 (8-320 kbps), WMA (23-192) bez DRM
Paměť: 12 GB (8 GB int. + 4 GB SD)
Mikrofon: stereo
Zkreslení: 0.4%±0.2
Frekvenční rozsah: 20Hz ~ 25KHz (-6dB)
Výstup na sluchátka: jack 3,5 mm, 5.5mW
Výstup na reproduktor: 300mW
FM rádio: EU: 87.5 ~ 108MHz,
USB: 2
Paměťová karta: microSD (max. 32GB)
Délka přehrávání: max. 47 h (mod SLP)
Napájení (baterie): 2 x AAA 1,5V (alkalické / RAM / NiMH)
Napájení USB: DC 5V/ 500 mA
Provozní teplota: 5°~45°
Provozní vlhkost: 10% - 90%
Rozměry (mm): 98 x 40 × 17,4
Hmotnost (g): 52

Parametry produktu
DisplayLCD
Kapacita uložiště16 GB
Typ audio zařízeníDiktafon
VlastnostiDisplej
VlastnostiWMA/WAV podpora
Parametry produktu
DisplayLCD
Kapacita uložiště16 GB
Typ audio zařízeníDiktafon
VlastnostiDisplej
VlastnostiWMA/WAV podpora

Diskuze k produktu Eltrinex V12Pro digitální záznamník

Máte k produktu dotaz? Zeptejte se nás.

Hodnocení produktu Eltrinex V12Pro digitální záznamník

0
0 hodnocení
add
Přidat hodnocení k produktu
Naposledy navštívené
Zdarma
Eltrinex V12Pro digitální záznamníkEltrinex V12Pro digitální záznamník
Digitální diktafon se špičkovou kvalitou záznamu a nadstandardní výbavou. Paměť 12 GB pro audio záznam v kvalitě až 48kHz, 24bit Stereo Linear PCM. Max. délka záznamu: 6993 hodin. Vícesměrový stereo-mikrofon s možností konfigurace. Hlasový průvodce (v češtině). Široká škála funkcí.
1 ks zboží je připraven v centrálním skladu ihned k odeslání. Na aktuální stav dostupnosti se informujte.K odeslání na dotaz 
5 100 Kč
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Autorizovaný partner
Člen partnerské sítě